Konkurss bērniem un jauniešiem "Dievs ir žēlsirdīgs"

E-pasts Drukāt PDF

Rīgas Augstākā reliģijas zinātņu institūta Katehēzes metodiskais centrs sadarbībā ar Latvijas kristīgo skolotāju asociāciju izsludina konkursu "Dievs ir žēlsirdīgs" katoļu un citu kristīgo draudžu jaunajai paaudzei.

Šogad baznīca svin Dieva žēlsirdības gadu, kurā īpaši esam aicināti iepazīt Dievu kā mīlošu Tēvu, piedot, pieņemt Dieva žēlastības dāvanas un ar atjaunotu entuziasmu sludināt Labo vēsti. Mēs esam aicināti uz savstarpēju mīlestību, palīdzot savam tuvākajam viņa miesas un gara vajadzībās. Pamācīt nezinošo; dot padomu tam, kas šaubās; mierināt noskumušo; aizrādīt grēciniekam; piedot tam, kas apvaino; pacietīgi panest netaisnību; aizlūgt par dzīvajiem un mirušajiem; paēdināt izsalkušo; padzirdināt izslāpušo; apģērbt kailo; dot patvērumu tam, kuram nav pajumtes; apraudzīt slimnieku; apmeklēt ieslodzīto un apbedīt mirušo.

Konkursa mērķis ir aicināt bērnus un jauniešus ievērot un atspoguļot ikdienā sastopamus žēlsirdības darbus, ko mēs un mūsu tuvākie veicam Dieva labsirdības iedvesmoti.

Konkursā var piedalīties Romas katoļu draudzei un citām kristīgām draudzēm piederoši bērni un jaunieši vai tādi, kas gatavojas par tādiem kļūt.

Konkurss ir izsludināts divos vecumposmos. 1. grupā ir bērni no 7 līdz 12 gadiem, kuru uzdevums ir, kopīgi pārrunājot un vienojoties, veidot zīmējumu aplikāciju, kurā tiktu parādīts kāds žēlsirdības darbs (vēlamais izmērs ir A3, jebkādā tehnikā). Attēlam jāpievieno nosaukums un apraksts (3-5 teikumi).

2. grupā ir bērni un jaunieši no 12-16 gadiem, un viņu uzdevums ir iemūžināt žēlsirdības darbu fotogrāfijā. Arī fotogrāfiju iesniedzot, tai jāpievieno nosaukums un apraksts (3-5 teikumi). Fotogrāfiju izmēri 15x21 cm vai 20x30

Darbi tiks vērtēti dažādās nominācijās.

Konkursam jāpiesakās līdz 2016.gada 22. februārim, nosūtot pieteikumu, kurā norādīta draudze un plānoto iesniedzamo darbu veids. Vienas draudzes ietvaros vēlams iesniegt ne vairāk kā 3 darbus katrā vecumposmā.

Darbi ir jāiesniedz līdz 2016. gada 5.aprīlim.

1. grupai darbi jāiesūta vai personīgi jānogādā uz pasta adresi: Klostera iela 4 - 35, Rīga, LV-1050, Latvijā ar norādi: "Konkursam: Dievs ir žēlsirdīgs". 2. grupai darbi jāatsūta elektroniski uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu ar norādi: "Konkursam: Dievs ir žēlsirdīgs" un jāiesūta vai personīgi jānogādā uz pasta adresi: Klostera iela 4 - 35, Rīga, LV-1050, Latvijā, ar tādu pašu norādi.

Papildus informāciju var saņemt, zvanot Lolitai Ērglei 29527064, vai Ilzei Seržānei 27831364, vai sūtot jautājumus elektroniski uz e-adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu ; Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu . Konkursa nolikums ir publicēts www.rarzi.lv un www.katolis.lv .

Konkursa "Dievs ir žēlsirdīgs" noslēguma pasākums un dalībnieku sumināšana notiks 23.04.2016. Skrīveros - Vissvētākās Jaunavas Marijas- Miera Karalienes baznīcā un Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā plkst. 11.00 – 16.00.

Pasākuma programma:

10.00 – 11.00 Ierašanās, reģistrācija un iepazīšanās Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā.

11.00-12.00 Svētā Mise Skrīveru Vissvētākās Jaunavas Marijas- Miera Karalienes baznīcā.

12.15- 13.45 Zīmējumu un foto izstādes atklāšana un dalībnieku sveikšana.

14.00 -15.00 Pusdienas.

15.00 -16.00 Spēles un Dieva slavēšana.

Lolita Ērgle, RARZI Katehēzes metodiskā centra vadītāja

 
 

APTAUJA


Institūta svarīgākā misija ir?
skolot ticības mācības skolotājus un kapelānus
evaņģelizēt neticīgos
veicināt sabiedrībā integrālu skatījumu uz cilvēku
sekmēt studentu izpratni par teoloģiju

PARTNERI

 


.