Šogad – pa Salacu! RARZI 20. jubilejas gada laivu brauciens

2012. gada 30. septembrī 34 studenti un viņu draugi no Rīgas Augstākā reliģijas zinātņu institūta un Rīgas Garīgā semināra turpināja pagājušajā gadā iesākto

tradīciju – braukt ar laivām pa kādu no Latvijas upēm.

 

Brauciens aizsākās agrā rītā, labā noskaņojumā par spīti pelēkajām debesīm un vēsajam vējam. Skanot „Tavā patvērumā” lūgšanai, sākām ceļu uz Mērniekiem.

Pa ceļam piestājām Saulkrastu luterāņu baznīcā, kur agrajā rīta stundā mūs sagaidīja draudzes mācītājs Ivo Pavlovičs, pērminderis, pazīstamais ķirurgs Gunārs Purmalis, kā arī draudzes locekle Līvija Purmale. Savukārt Saulkrastu katoļu baznīcā sastapām draudzes prāvestu Agri Klovānu, kas pastāstīja par baznīcu un pavadīja ceļā. Pēc tam apskatījām Liepupes luterāņu baznīcu, kas ir viena no Latvijas Apgaismības laikmeta celtnēm, ar kanceli, kas atrodas tieši virs altāra. Paldies priesterim Andrim Priedem par izglītojošajiem stāstiem!

 

Braucot ar laivām no Mērniekiem līdz Vecsalacas tiltam, varējām aplūkot skaistos Salacas krastus ar koku dzeltenajām un sarkanajām lapu cepurēm. Šajā ceļā mūs aplaimoja arī „laimes lietus” – lietus kopā ar sauli, lai pēc brīža no paša upes vidus varētu parādīties varavīksne. Ar to gan diemžēl, lietus nebeidzās – ik pa brīdim mūs mazliet pamērcēja diezgan strauja lietusgāze. Par spīti lietum, kas īpaši spēcīgs bija pusdienu vietā, joki turpināja sprēgāt.

   

Par pusdienām ir īpašs stāsts – priesteris Andris Priede ļoti rūpējās par mums un, kopā ar diakonu Renāru, labprātīgi atsakoties no pirmspusdienu laivošanas, sagādāja sausus zarus, uzturēja lietū uguni un izvārīja siltu putru ar speķi un sīpoliem. Tā tika vārīta lielā katlā, ko no Skultes luterāņu draugiem sarūpēja RARZI students Ģirts. Tikām arī pie karstas un spēcinošas tējas. Pa to laiku daži semināristi – paši pēc savas vēlēšanās – izpeldējās Salacā. Teica, ka ūdens esot bijis silts. Citi gan nemēģināja!

 

Pēc pusdienām ceļš pa upi turpinājās. Nokļuvuši galā, bijām laimīgi par mūsu silto autobusu, kas jau gaidīja.

Tālāk ceļš veda uz Salacgrīvas katoļu baznīcu, kur mūs draudzīgi sagaidīja draudzes cilvēki, kas bija ļoti priecīgi par iespēju lūgties kopā ar mums un piedalīties svētdienas Svētajā Misē, ko celebrēja priesteris A. Priede, piedaloties diakoniem R. Birkovam un I. Zvirgzdiņam, semināristiem un ministrantiem.

Salacgrīvas draudzes viesmīlīgie cilvēki bija arī sarūpējuši karstu zāļu tēju, mājās gatavotus salātus un cepumus. Liels paldies viņiem!

RARZI 20. jubilejas gada laivu brauciens izdevās godam. Ceram turpināt tradīciju!

Paldies visiem, kas piedalījās!

Fotografējuši: Inese, Irēna, Aivars, Māris

 

RARZI maģistrante Liene

                       

 
 

APTAUJA


Institūta svarīgākā misija ir?
skolot ticības mācības skolotājus un kapelānus
evaņģelizēt neticīgos
veicināt sabiedrībā integrālu skatījumu uz cilvēku
sekmēt studentu izpratni par teoloģiju

PARTNERI

 


.