ERASMUS programma piedāvā - Spert soli pretim nezināmajam.

Trešdiena, 06 novembris 2013 14:10
Array Drukāt Array

 

Doma par mācībām ārzemēs mani bija vilinājusi jau sen. Likās, ka šī iecere paliks tikai manā prātā, jo darbs un mācības bija ierāvušas savā ikdienas rutīnā. Kādas darba dienas pēcpusdienā negaidīti piezvanīja skolas direktors ar priekšlikumu pieteikties ERASMUS apmaiņas programmai. Tā kā pieteikšanās termiņi nebija tālu, tad atbildi, bija jāsniedz nekavējoties. Lai gan šaubījos par to vai spēšu sakārtot sava darba un dzīvokļa jautājumu, tomēr saņēmos un teicu „jā” studijām ārzemēs.

Dokumentu un formalitāšu pildīšana un sūtīšana norisinājās ļoti veikli. Neilgi pēc tam arī tika saņemta apstiprinoša atbilde, par manu uzņemšanu universitātē. Un tā, 2013. gada sākumā, ar vēl diviem kursa biedriem, devāmies uz Poliju, precīzāk, Varšavu, lai otro semestri varētu pavadīt Kardināla Stefana Višinska (Cardinal Stefan Wyszyński University) universitātē.

Universitāte bija nodrošinājusi mums kopmītnes, par kurām nevarēja sūdzēties. Tā bija pirmā iepazīšanās ar Varšavu pēc tālā ceļa. Kopmītnes bija dzīvokļa tipa. Katrā dzīvoklītī bija divas līdz trīs istabas, kuras bija divvietīgas, kā arī duša, tualete un maza virtuvīte. Līdz ar to viss bija ļoti kompakti un ērti. Nevajadzēja domāt par rindām uz dušu vai par to, kad atbrīvosies virtuve, jo visu iedzīvi dalījām mēs trijatā - es, kursa biedrene Anna no Latvijas un meitene vārdā E’bru no Turcijas. Kopmītnēs, kurās es dzīvoju bija daudz ERASMUS studentu, līdz ar to veidojās skaistas draudzības ar interesantiem cilvēkiem jau pašā semestra sākumā.

Pēc ierašanās Polijā lekcijas uzreiz nesākās. Pirmā nedēļa bija „orientācijas” nedēļa, kurā ERASMUS studenti ar saviem mentoriem mēģināja iepazīt viens otru un iepazīties ar jaunajiem apstākļiem. Šī bija adaptācijas nedēļa, lai mēs labāk spētu iejusties jaunajā dzīves un mācību vietā. Tika organizētas interesantas ekskursijas pa Varšavu, muzeju apmeklējumi, sporta aktivitātes un sadraudzības vakari. Kā arī noderīgas tikšanās ar universitātes atbildīgajiem, kas izskaidroja, kādi ir skolas un mūsu kā studenta pienākumi, lai veiksmīgi noslēgtu šo mācību gadu.

Tā pienāca laiks arī pašām mācībām. Mana teoloģijas fakultāte atradās meža vidū. Kādu 15 minūšu attālumā no tuvākām pieturām. Bieži vien iešana uz fakultāti izvērtās par pastaigām svaigā gaisā un dabas apbrīnošanu. Tā savā ziņā bija, kā atslodze ikdienai, jo Varšava ir diezgan industriāla un ar maz zaļās zonas platībām. Uzsākot mācības biju nedaudz nobažījusies par savu angļu valodas līmeni, par to vai spēšu visam izsekot līdz, bet jau no pirmajām lekcijām sapratu, ka viss būs kārtībā. Mācība spēku kompetence un pasniegšanas metodes bija aizraujošas. Sapratu, ka izsekot vielai nevajadzētu radīt lielām grūtībām. Pasniedzēji šajā universitātē bija ļoti atsaucīgi un pretim nākoši, it īpaši pret ārvalstu studentiem. Viņi vienmēr pārliecinājās vai studenti saprot jauno vielu un, ja nē, tad centās izskaidrot ar vienkāršākiem vārdiem vai piemēriem. Mani pārsteidza pasniedzēju interese par ārvalstu studentiem. Viņu dzīvi jaunajos apstākļos, par to vai nekas netrūkst un vai students jūtas labi kopumā. Tas radīja tādu mājīgu gaisotni. Tā kā mēs nebijām daudz ERASMUS studentu mūsu izvēlētajā programmā - vispārējā teoloģija, tad lekcijas mums bija kopā ar vietējiem studentiem no Polijas. Domāju, ka tas bija pluss, jo, pateicoties jaunajiem kursa biedriem, es labāk iepazinu Polijas kultūru un tās iedzīvotājus.

Kopumā poļi ir atvērti un pozitīvi cilvēki. Šajā laikā es ne tikai studēju, bet arī labāk iepazinu Poliju arī ģeogrāfiskā ziņā. Bija iespēja doties ekskursijās uz citām Polijas pilsētām un redzēt daudz ko jaunu un skaistu.

ERASMUS programmas ietvaros es paplašināju savu redzesloku; Uzlaboju labāk savas angļu valodas zināšanas; Stiprināju savas patstāvības prasmes; Iepazinu jaunu kultūru un ieguvu jaunus draugus. Es sapratu to, ka cilvēkam vajag atsaukties uz izaicinājumiem un spert soli pretim nezināmajam, jo tieši šādi soļi veido cilvēku personību.

Kristīne Jakovļeva, Rīgas Augstākais reliģijas un zinātņu institūts

ERASMUS: 2013. gads, Kardināla Stefana Višinska universitāte (Cardinal Stefan Wyszyński University), Polija

Tiek izsludināts konkurss Erasmus studentu mobilitātes stipendijai 2013./2014. studiju gadā.

PIETEIKŠANĀS UZ ERASMUS programmu