RARZI jaunais studiju gads

13.septembris, 2017, 15:51

 

 

8. septembrī jaunais mācību gads sākās arī Rīgas Augstākajā reliģijas zinātņu institūtā (RARZI), kas pagājušajā gadā pārvācās uz jaunām, jau studentu pozitīvi novērtētām telpām Katoļu ielā 16. Humanitāro zinātņu bakalaura programmas „Reliģija” 1. kursā šogad ir uzņemti 14 studenti, bet Mūžizglītības programmā studijas uzsāks 13 studenti. Maģistratūras programmās uzņemšana vēl tikai sekos 2018. gada janvārī. Līdz ar to šajā mācību gadā visos bakalaura, maģistratūras un mūžizglītības kursos kopā studijas ir uzsākuši 70 studenti.

Dienu pirms mācību sākuma uz sēdi pulcējās RARZI docētāji, kuru pavisam augstskolā ir 39. Sēdes laikā ziedus un kolēģu apsveikumus saņēma Žanete Narkēviča, Baiba Brūdere, Māra Kiope un māsa Klāra PIJ, kas tagad ir ieceltas par profesorēm.

6. oktobrī augstskola svinēs savas aizbildnes svētās Terēzes no Bērna Jēzus un Svētā Vaiga svētkus. Tie sāksies ar Svēto Misi Rīgas Sv. Franciska baznīcā pl. 16.30. Pēc tam vecajā kapelā sekos akadēmiska uzruna, kuru sagatavos profesore Baiba Brūdere.

Vēl šajā semestrī, konkrēti, 22. – 24. septembrī, RARZI Katehēzes metodiskais centrs sadarbībā ar Latvijas kristīgo skolotāju asociāciju jau sesto reizi rīko semināru katehētiem un kristīgiem skolotājiem „Garīgais impulss 6”, kas šoreiz notiks Saldū. Pārdomām izvēlēta tēma „Latvietība un kristietība”, šādi atzīmējot tuvojošos valsts simtgadi. Lekcijas būs par tādām tēmām kā: „Etniskā un kristīgā identitāte” (Matiass Heins), „Inkulturācija evaņģelizācijas un katehizācijas procesā” (pr. Pēteris Skudra), „Latviskās tradīcijas katoļu Baznīcā” (pr. Aigars Bernāns), „Latvietība un kristietība” (pr. Andris Vasiļevskis). Ar visu programmu, kā arī par iespējām pieteikties var uzzināt šeit.

LRKB IC, foto: Liene Martuzāne

 
 

APTAUJA


Institūta svarīgākā misija ir?
skolot ticības mācības skolotājus un kapelānus
evaņģelizēt neticīgos
veicināt sabiedrībā integrālu skatījumu uz cilvēku
sekmēt studentu izpratni par teoloģiju

PARTNERI

 


.