RARZI Rekolekcijas Saulkrastos

  Foto:Modris Skujiņš

RARZI jauno akadēmisko gadu ievadīja studentu un pasniedzēju kopīgās rekolekcijas Saulkrastos. Tās notika no 15.-16. septembrim atpūtas centrā “Minhauzena Unda”. Rekolekcijas vadīja V.E. Liepājas bīskaps Viktors Stulpins sadarbībā ar RARZI kapelānu pr. Alberto Sančesu.

15. septembrī Vissvētākās Jaunavas Marijas – Sāpju Mātes piemiņas dienā – rekolekciju dalībnieki apcerēja Marijas lūgšanas un kontemplācijas piemēru: to, kā viņa paturēja Jēzus vārdus prātā un pārdomāja savā sirdī.

Zīmīgi, ka šajās zeltaini rudenīgajās dienās “Saules krastos” mēs piedzīvojām saulainas un siltas dienas. Bīskaps Viktors savā konferencē norādīja, ka pati šī vieta jau aicina cilvēku būt tuvāk Saulei, gaismai un iet Dieva dziļumos. Viņš aicināja pārdomāt, kāda ir Dieva pieredze vēsturē un katra cilvēka dzīvē īpaši grūtajos dzīves brīžos, kad šķiet, ka Dievs mūs ir atstājis. Šī pieredze liek no jauna vaicāt, kas tad ir mans Dievs? Vai satiekoties ar sāpēm, depresiju mēs sagrūstam? Varbūt sagrūst tikai mūsu izveidotais Dieva tēls? Otrajā konferencē bīskaps mums lika pārdomāt apustuļa Pētera un Jēzus attiecību piemēru, lai labāk izprastu mūsu pašu personiskās attiecības ar Kungu.

Jūras šalkoņā un priežu meža apskautajā noskaņā vakaru pavadījām pie ugunskura, dziedot Vesperes. Taču rekolekciju nozīmīgākā daļa bija klusuma laiks – laiks būt iekšējā klusumā, kurā veidojas patiesas attiecības un satikšanās ar Dievu. Būt – būt šeit un tagad...

Šīs dienas bija neaizmirstama Dieva klātbūtnes un arī sadraudzības pieredze, kas dod spēku jaunajam studiju cēlienam un iedvesmo lūgšanai. Tā ir Dieva mīlestības pieredze, kas mūs vada arī pretim mūsu institūta debesu aizbildnes svētās Terēzes no Bērna Jēzus un Svētā Vaiga svētkiem.

Pateicība Dievam, ka Viņš mums Sevi dāvā it visā.

RARZI studente

Ramona Švēde

Foto: Liene Martuzāne

       

                           

 

 
 

APTAUJA


Institūta svarīgākā misija ir?
skolot ticības mācības skolotājus un kapelānus
evaņģelizēt neticīgos
veicināt sabiedrībā integrālu skatījumu uz cilvēku
sekmēt studentu izpratni par teoloģiju

PARTNERI

 


.